Ako si poradiť s konfliktným človekom na pracovisku

V Komerčné články

Hovorí sa, že keď nemôžeme zmeniť správanie iného človeka, tak musíme zmeniť svoj postoj. Ako si však poradiť s človekom, ktorý konflikty úmyselne vyvoláva a doslova sa v nich vyžíva?

Človek sa nielen v práci, ale aj v rodine často nevyhne konfliktným situáciám. Niektorí ľudia sa za svoju pravdu budú doslova biť a ani jednoznačné argumenty ich nepresvedčia, že sa môžu mýliť. S radosťou sa vyžívajú vo Vašom utrpení, keď s nimi hádku radšej dobrovoľne vzdávate a stiahnete sa do úzadia, aby ste mali pokoj. Napríklad si predstavte situáciu, že sedíte u svojho kolegu v kancelárii, prejednávate spolu nejaké veci a on Vám ponúkne pohár džúsu, ktorý nechtiac prevrhnete.

shutterstock_139926067

Takýto človek Vám bude tvrdiť, že ste jeho novú elegantnú sedačku úmyselne poškodili, keď sa Vám na ňu nechtiac prevrhol pohár džúsu. Jednoducho chce vzniknutá situáciu vidieť svojimi očami a Vaše argumenty na ospravedlnenie ho vôbec nezaujímajú.

Tu je niekoľko rád ako si s konfliktným človekom môžeme poradiť.

  • Pri komunikácii sa snažte skôr počúvať ako hovoriť. Aby ste s takýmto človekom mohli efektívne komunikovať, tak si ho potrebujete najskôr vypočuť. Dajte mu jasne najavo, že aj keď s ním úplne nesúhlasíte, tak Vás jeho stanovisko zaujíma.
  • Aj keď je to s úprimnosťou dosť ťažké, tak je dobré povedať čo si myslíte. Hlavne v prípade, že sa Vás kolega svojim konfliktným správaním dotkol.
  • Robte kompromisy.

V prípade, že je konfliktný človek, s ktorým dennodenne prichádzate do problémových situácií naviac extrémne dominantná a sebavedomá osoba, tak máte len dve možnosti. Buď sa s ním pokúsite spriateliť, čo Vás bude stáť veľmi veľa energie a ovládania, alebo je lepšie sa takémuto človeku v rámci možností vyhýbať. Niekedy môže pomôcť, keď si na pár dní zoberiete dovolenku a vyrazíte napríklad do Vysokých Tatier, čo najďalej od mestskej civilizácie, aby ste si vyvetrali hlavu a zrelaxovali. Môžete skúsiť aj ubytovanie v Tatranskej Lomnici, ktoré nájdete na tomto odkaze.

Ako si poradiť s konfliktným človekom na pracovisku
5 (100%) 2 votes

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu