Ako sa starať o pleť po dvadsiatke

V Kozmetika, Móda a krása, Zdravie

Myslíte si, že máte po dvadsiatke a teda ste vo veku kedy sa ešte tak dôkladne o svoju pleť starať nemusíte? Omyl milé slečny od 20+. Práve od tohto veku by ste sa mali začať starať o pleť tak, aby ste v tridsiatke, či štyridsiatke nedostatočnú starostlivosť nemuseli ľutovať. Čo teda robiť a ako sa správne starať o pleť, ktorá akurát prešla pubertou ale ešte nie je priveľmi stará a zaťažená? Čítajte ďalej a dozviete sa viac. V prvom rade treba začať pleť hydratovať.

Starajte sa o svoju pleť
Starajte sa o svoju pleť

Hydratácia je veľmi dôležitá už od malička. Pleť je tak správne vyživená a nemá sklony k vysúšaniu sa a teda rýchlejšiemu a skoršiemu starnutiu. V každom veku hrá prím dostatočná hydratácia pokožky a nielen na tvári ale vlastne na celom tele. No voda je dôležitá aj v prípade prijímania tekutín. Na to by sme počas dňa nemali zabúdať a mali by sme vypiť aspoň 2 litre tekutín denne.

Pretože platí, že čím sme starší tým sa menej vody udržiava v našom tele a tak jej musíme prijímať viac a viac. Samozrejme, že dôležitá je aj vhodná kozmetika presne pre váš typ pleti. Pretože sa vám nemusí vyplatiť ak budete používať krém na mastnú pleť a pritom disponujete veľmi suchým prototypom pleti. Pleť sa vám tak bude ešte viac vysušovať a to vôbec nieje dobré.

Dobrý krém dokáže doslova divy. No najmä tie hydratačné, pretože ich úlohou je držať v pokožke vodu a mali by ste ich aplikovať ihneď po umytí tváre. Keď sme pri umývaní tváre zadovážte si jemnú čistiacu vodu bez olejov a parabénov, ktoré môžu pokožku zbytočne rozdráždiť. Najlepšia je na tento účel micerálna voda. Pleť vyživí a zároveň jemne a šetrne odstráni nečistoty a makeup.

Ako sa starať o pleť po dvadsiatke

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu