Ako opraviť alu disky?

V Komerčné články

Alu disky dokážu byť skvelou ozdobou každého automobilu. Často sa však stáva, že sa, najmä pri parkovaní či prejdení výmoľom, ľahko poškodia. Menšie či väčšie kozmetické šrámy si môžete opraviť aj sami doma. Stačí len vedieť ako na to.

Alu disky
Alu disky

Pri deformácii ráfiku nemáte veľmi na výber. V domácich podmienkach je to v podstate nemožné, takže jediným riešením je návšteva pneuservisu, kde sa o poškodené koleso dôkladne a vhodne postarajú. Oprava takto deformovaného kolesa potom stojí podľa miery poškodenia. Čo si však pokojne dokážete opraviť aj doma, sú drobné kozmetické škrabance, ktoré sa vám podarilo získať napríklad pri strete s obrubníkom. Takáto oprava síce zaberie istý čas a potrebujete mať aspoň ako-také zručnosti, no v podstate to nie je nič také, čo by ste nezvládli.

Pripravte si „suroviny“

Ak vás trápi jeden nenápadný škrabanec, asi sa nepotrebujete púšťať do celkovej opravy kolies a vystačíte si aj s fixkou určenou na kovy. V prípade, že je poškodenie alu diskov naozaj výrazné a potrebujú celkovú starostlivosť, postup je o niečo náročnejší. Vtedy si pripravte brusný papier, hliníkový tmel na kolesá alebo karosérie, technický benzín, plnič a základnú aj finálnu farbu. Nemal by vám chýbať ani bezfarebný lak na dokončenie práce.

Postup nie je náročný

Základným krokom je odstránenie pôvodnej vrstvy laku na alu diskoch. Na to použite najhrubší brusný papier tak, že zbrúsené alu disky budú matné. Aby ste dosiahli dokonalo hladký povrch, použite menej hrubé brusné papiere. Potom prichádza na rad odmastenie, aby farba na kolesách držala naozaj dobre. Na to sa vám zíde technický benzín. Keď budú alu disky úplne suché, opravte tmelom všetky škrabance a dohladka zbrúste.

Nakoniec prichádza na rad plnič a jemný brusný papier. Potom nastriekajte základnú farbu a po jej uschnutí zase finálnu farbu. Naneste niekoľko vrstiev, pričom každú nechajte dostatočne zaschnúť. Keď budete s odtieňom spokojný, použite bezfarebný lak.

Ak by sa vám oprava nepodarila, tak nezúfajte. Nové alu disky nestoja veľa peňazí. Navyše si ich môžete pohodlne objednať cez internet na tejto stránke: https://autoelektrony.sk/typ/hlinikove-disky/.

Foto: Bigstockphoto

Ako opraviť alu disky?

Môžete si tiež prečítať!

Erotické služby – mali by ste ich vyskúšať?

Otázka, ktorú si v živote kladie mnoho mužov. Lákavá predstava užiť si s inou ženou, prípadne užiť si vôbec

Read More...

Čím vyššia cena, tým lepšia kvalita?

Riadiac sa zdravým sedliackym rozumom vychádza nám, že čím drahšie produkty alebo služby sú, tým bude ich kvalita vyššia.

Read More...

Nechty, ktoré vám bude každý závidieť!

Dámy, aj vy máte problém s lakovaním nechtov? Nikdy sa vám nepodarí dosiahnuť požadovaný výsledok a profesionálna manikúra je

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu