Ako odstrániť prvé príznaky chrípky?

V Choroby, Zdravie

Chrípkové obdobie je tu, či chceme, alebo nie. Ak ho chcete zvládnuť bez najmenšej ujmy na zdraví, budete musieť podporiť svoju imunitu domácimi receptami. Neprepchávajte sa zbytočne liekmi, ktoré chrípku neliečia, ale ju len utlmia. Prečo teda nevyužiť účinnejšie recepty z praxe, ktoré sú známe ešte z čias starých mám?

shutterstock_128950109

Kloktajte šalviový čaj

Ak vás už dlhšiu dobu škriabe v krku, nebežte do lekárne po cukríky, ktoré majú že vraj zmierniť príznaky škriabania v krku. Odporúčam skôr pohár horúceho šalviového čaju. Na 0,5 litre budete potrebovať polievkovú lyžičku nadrvenej nasušenej šalvie. Samozrejme, že ak ju nemáte nadrvenú, postačia vám aj nasušené lístky. Pri pití takéhoto čaju vdychujte aj výpary. Budú priaznivo pôsobiť na vaše upchané nosové dutiny.

Vyhýbajte sa chladeným nápojom

Aj kvapka chladeného nápoja môže spôsobiť fatálne následky. Preto ak nechcete skončiť na maródke, podchyťte prvé príznaky chrípky tak, že sa vyhnete chladeným nápojom, ktoré hrdlo len dráždia. Pite radšej čaje s citrónom, ktorý obsahuje vitamín C, ktorý nevyhnutne potrebujete, aby ste sa vyhli zdravotným komplikáciám ako je chrípka.

Ľahnite si do postele a poťte sa

Po dobrom kúpeli si dajte najhrubšie oblečenie, ľahnite si do postele a poťte sa. Okrem klasickej periny, pod ktorou spávate, si na ňu prihoďte aj ďalší hrubý paplón. V žiadnom prípade nevybiehajte spod periny. Snažte sa spotiť. Takýmto spôsobom dokážete odstrániť prvé príznaky chrípky.

 

 

Ako odstrániť prvé príznaky chrípky?
5 (100%) 1 vote

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu