Aby ste si dovolenku mohli užiť aj tento rok

V Cestovanie

Dovolenková sezóna je už tu, no vo Vašom rozpočte akosi stále chýba potrebná hotovosť, aby ste si mohli užiť naozaj skvelú letnú dovolenku? Nie ste jediný, s podobným problémom sa potýka viacero rodín, no tohto sna sa môžete vzdať už teraz, alebo si potrebnú hotovosť našetríte. Riešenie ponúkajú aj pôžičky, no v tomto prípade ide o skutočne veľkú chybu.

Ak sa teda nechcete vzdať svojho sna o dovolenke pri mori, zostáva len šetriť. Zrejme sa však bez kompromisom nezaobídete. Každý by leto strávil najradšej na exotickom ostrove, na nádhernej pláži a v plnej all inclusive opatere hotelového personálu. Toto je síce možné, no konečná suma by Vám určite vyrazila dych. Skúste sa teda zamerať len na skutočnosť, že chcete leto stráviť niekde pri mori. Správny výber destinácie Vám predsa môže ušetriť náklady nielen na ubytovanie a služby, ale aj na dopravu.

Tu sa dostávame k prvému problému, ak chcete ísť na lacnú dovolenku. Čím bližšie totiž k našim hraniciam zvolíte ubytovanie, tým viac ušetríte. Ak predsa len chcete cestovať ďalej, zvoľte správny spôsob dopravy. Ponúkané sú dnes už štandardne autobusová, ale aj letecká doprava. Na dlhšie trasy sa oplatí cestovať lietadlom, najmä ak si porovnáte cenu letenky a lístka do autobusu. Tu netreba zabúdať ani na čas, ktorý takto zabijete. Ak cestuje celá rodina, je na menšie vzdialenosti výhodnejšie použiť vlastné auto, no ak cestujete sám, alebo vo dvojici je výhodnejšia hromadná doprava.

Výber destinácie a ubytovania je teda dôležitý nielen z hľadiska blízkosti, ale aj pre služby, ktoré ponúka. All inclusive je lákavé, no zbytočne drahé. Ak dáte prednosť apartmánu bez stravy a budete sa o jedlo starať sami, opäť ušetríte. Ak máte tú možnosť, vyberte si aj neskorší dátum dovolenky. Budete tak mať nielen viac času na šetrenie, ale budete profitovať aj z nižšej ceny ubytovania. V sezóne sú totiž ceny poriadne vysoko. Dovolenkovať aj s malým rozpočtom môžete aj ak si ubytovanie nájdete až priamo na mieste.

Iste ste už pozerali ponuky cestovných kancelárií. Ak však chcete dodatočne ušetriť, vyhnite sa týmto službám a plánujte sami. Nezabudnite však na všetky detaily, ako sú ubytovanie, doprava, strava, ale aj poistenie.

Ušetriť môžete aj sledovaním akcií, no oveľa lacnejšia dovolenka sa ponúka aj u nás na Slovensku. Vďaka blízkosti tak môžete spoznávať aj naše zaujímavé miesta a mestá. Ušetríte tak nielen na ubytovaní a strave, ale aj na ceste, keďže nebudete musieť cestovať stovky, či dokonca tisícky kilometrov.

Aby ste si dovolenku mohli užiť aj tento rok

Môžete si tiež prečítať!

Hrad Ľupča

Nízke Tatry si užijete, aj keď nie ste turista

Hoci Nízke Tatry lákajú návštevníkov predovšetkým na skvelú turistiku, môžete sa tam vybrať aj z iných dôvodov. Ponúkajú totiž

Read More...
Alu disky

Ako opraviť alu disky?

Alu disky dokážu byť skvelou ozdobou každého automobilu. Často sa však stáva, že sa, najmä pri parkovaní či prejdení

Read More...
Pánska vesta

Pánske vesty nie sú prežitok: Oživte nimi svoj šatník!

Kedysi boli pánske vesty výhradne súčasťou elegantných oblekov. Móda sa však veľmi rýchlo vyvíja a mení, takže dnes sú

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu