6 zdravých snackov, ktoré si môžete zobrať do roboty

V Zdravie, Životný štýl

Stravovanie by ste nemali podceňovať ani vtedy, keď pracujete. Ak ste hladný po pár hodinách od obeda, ale ešte nejakú hodinu budete v práci, je to ideálna chvíľa na niečo menšie, čo vás zasýti. Nekupujete si sladkosti či pečivo, skúste to s týmito zdravými snackmi.

1. Čerstvá zelenina a dip

Nakrájajte si mrkvu, uhorku, cuketu či zeler na pásiky. Táto zelenina neobsahuje takmer žiadne sacharidy a je bohatá na vlákninu, vitamíny a minerály. Dip si urobte z kyslej smotany a dochuťte ho horčicou s citrónovou šťavou a korením.

shutterstock_109330496

 

2. Ľahký šalát

Urobte si jednoduchý šalát – čínska kapusta, listový šalát, paradajka, mrkva a niečo na osvieženie – červená repa, pomaranč, jablko alebo orechy a to všetko pokvapte olivovým olejom, posoľte a nemusíte si tam dávať ani žiadny dressing.

3. Čerstvé ovocie a orechy

Ráno nestíhate a viete, že budete hladná? Zbytočne nevymýšľajte, zbaľte si ovocie (banán, jablko či hrušku) a hrsť orechov. Vyberajte vlašské orechy, mandle alebo pekanové, tie sú pre vás najvhodnejšie. Takto budete mať snack plný vlákniny, zdravých tukov, minerálov a vitamínov.

4. Hummus a mrkva

Hummus je skvelý pokrm z rozmixovaného cíceru a sezamového oleja. Je bohatý na zdravé tuky a proteíny. Obyčajne sa podáva s pitou, ale ak chcete zdravší variant, nahraďte ju čerstvou zeleninou, ideálne mrkvou. Pol šálky hummusu a dva mrkvy nebudú mať viac ako 230 kalórií.

5. Jogurt a ovocie

Vyhnite sa ochuteným jogurtom, vyberte si radšej biely grécky jogurt, ktorý si sama dochutíte – nakrájaným čerstvým ovocím ako jahody, broskyňa či čučoriedky. Jedlo plné probiotík a proteínov vám pomôže aj s trávením.

6. Sušené ovocie, semená a orechy

Zdroj rýchlej energie – sušený ananás, banán, marhuľa či slivky doplnené ideálne chia a ľanovými semienkami a ak tam nechýbajú ani orechy, vyhrali ste. Ale pozor, nemôžete toho veľa zjesť, pretože tento snack obsahuje dosť kalórií.

6 zdravých snackov, ktoré si môžete zobrať do roboty

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu