6 mýtov o septikoch, ktoré treba uviesť na pravú mieru

V Bývanie, Komerčné články

Pre priemerného majiteľa domu je septik jednou veľkou záhadou. Vie akurát, že v septiku končí odpadová voda z domácnosti. Aj preto je dobré objasniť niektoré mýty a polopravdy, ktoré septiky obostierajú.

septik
Betónový septik

Septik nepotrebuje bežnú údržbu

Toto je jedna z najväčších dezinformácií, ktorou sa bohužiaľ riadia ľudia s najväčšími problémami s odpadom. Pravdou je, že aj betónové septiky vyžadujú pravidelnú údržbu – možno nie tak častú, ale hlavne pravidelnú, v závislosti od veľkosti domu, počtu jeho obyvateľov a ich spotreby vody. Pri kúpe septiku sa nezabudnite poradiť aj o jeho údržbe.

Údržbu vyžadujú len septikové nádrže

Je pravda, že najväčšie množstvo odpadu sa zdržuje práve v priestoroch nádrží, ale problém sa môže vyskytnúť aj mimo nich, v kanalizačnom systéme. A aj tým vám môže pretiecť pekných pár stovák eur.

O septik sa začnem starať až keď sa objaví problém

Toto rozhodnutie zodpovedný majiteľ domu určite nespraví. Aby ste predišli preplneniu septiku tuhými zvyškami, mali by ste dbať na dôkladnú a pravidelnú kontrolu septiku. Septik zakopaný v zemi „zíde z očí, zíde z mysle“, no prevencia pri starostlivosti oň by takto dopadnúť nemala.

Septik nevyžaduje bakteriálne prísady

Baktérie v septikoch sú potrebné na to, aby prebiehal prirodzený proces rozkladu. Avšak s odpadovou vodou sa do nich dostáva aj množstvo čistiacich prostriedkov s antibakteriálnymi účinkami, preto je dobré, ak baktérie v septiku priebežne dopĺňate o nové kolónie.

Ak sú v septiku baktérie, nepotrebuje odčerpávať

Je pravdou, že baktérie v septikoch, ktoré predáva Jimko, napomáhajú rozkladnému procesu organických látok v splaškových vodách. Do septiku sa ale dostanú aj iné materiály a látky, na ktoré tieto baktérie nepôsobia, a ktorých sa zbavíte jedine tak, že ich so septiku odčerpáte.

Do septiku môžete spláchnuť čokoľvek

Toto v skutočnosti tiež nie je pravda, pretože nie všetok odpad je bezpečný pre proces jeho spracovania, ktorý sa v septiku deje. Nebezpečné odpady a chemikálie môžu škodiť životnému prostrediu aj vášmu septiku. Iný odpad ho môže upchať, prípadne môže spôsobiť, že trubky odpadového potrubia nebudú dobre tesniť. Nesplachujte doň nebezpečné chemikálie, farby, špaky z cigariet či hygienické a sanitárne výrobky.

Zneškodňovanie odpadu septiky nemôže poškodiť

Likvidácia odpadu môže spôsobiť problémy pre váš septik, najmä ak sa navyšuje množstvo tuhého odpadu, ktorý do systému vstupuje. Napríklad jedlu a potrave trvá dlhšie než sa rozloží. Narastajúce množstvo odpadu na dne nádrže ju môže rýchlejšie zaniesť. Aj preto je vyššie spomínaná údržba taká dôležitá.

6 mýtov o septikoch, ktoré treba uviesť na pravú mieru

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu