5 najlepších seriálov všetkých čias

V Tipy & triky

Kto by nemiloval, keď si večer po práci, ťažkom dni či po náročnej túre môže ľahnúť do postele a pozrieť si diel svojho obľúbeného seriálu. Každý máme radi niečo iné, ale ak by ste chceli vedieť, čo si o tom myslia používatelia internetovej filmovej databázy Imdb.com, pozrite sa na tento rebríček. Tu je 5 najlepších seriálov všetkých čias práve podľa nich.

5. The Wire – Špina Baltimoru

Seriál z produkcie HBO sa zaoberá 5 najčastejšími chorobami veľkých miest. Ktoré to sú? Drogy, pašovanie, byrokracia, školský systém a tlač. Jednoducho v každom veľkom meste je kopec špiny, ktorou sa ako policajt musíte prehrabávať. A ak sa ňou prehrabávate dôkladne, skôr či neskôr stúpite niekomu na otlak. A keď to urobíte drogovému kráľovi, čakajú váš rušné chvíle.

4. Game of Thrones/Hra o tróny

Niektorí tento seriál označujú za predraženú telenovelu, iní o ňom o hovoria ako o najlepšom seriáli na svete. Game of Thrones je historické fantasy dielo, ktoré je plné intríg, bitiek, ale aj zamotaných vzťahov. Tvorcovia Hry o tróny dokážu skvelo rozvíjať charakter jednotlivých postáv, udržať vás v napätí a zároveň sa tu stretnete aj s nadprirodzenými bytosťami – napríklad drakmi či kentaurami.

3. Breaking Bad/Perníkový tatko

Učiteľ chémie nie je spokojný so svojím životom, a tak sa rozhodne vydať sa trochu inou dráhou, ako by ste mohli čakať – začne variť amfetamín. Je to hlavne kvôli tomu, že mu diagnostikovali rakovinu a chce získať čo najviac peňazí pre svoju tehotnú manželku. Takže bude nielen variť, ale aj predávať. Samozrejme sa o toto svoje „malé“ tajomstvo nepodelí s manželkou. Ak si chcete pozrieť tento netradičný príbeh, Breaking Bad je seriál presne pre vás.

2. Planet Earth/Planéta Zem

Jedenásť častí po 50 minút, od pólu k pólu našej Zeme, od morských živočíchov až po antilopy utekajúce po savane – taký je seriál Planéta Zem. Na svedomí ho má britská televízna spoločnosť BBC, ktorá nakrúcaním strávila až 5 rokov. Ak chcete vidieť najdrahší a zároveň najúžasnejší prírodovedný dokumentárny seriál, tu ste na správnej adrese.

band-of-brothers

1. Band of Brothers/Bratstvo neohrozených (9,5/10)

Pripravte si fanfáry, najlepším seriálom všetkých čias podľa používateľov Imdb.com sa stáva Band of Brothers alebo aj Bratstvo neohrozených. Desaťdielny seriál z produkcie HBO, o ktorý sa postarali z režisérskej stoličky Stephen Spielberg a Tom Hanks, mapuje pôsobenie legendárnej roty E 506 – Easy Company počas Druhej svetovej vojny. Nečakajte však nič jemné, pretože taká táto vojna nebola – tvrdé, surové, realistické a zároveň úžasné. Taký je najlepší seriál tohto rebríčka.

5 najlepších seriálov všetkých čias

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu