3 tipy ako sa starať o kožené sedačky

V Bývanie

Luxusné kožené sedačky patria medzi ten nábytok, ktorý si svojich priaznivcov vždy nájde. Koža je prírodný materiál a disponuje mnohými pozitívnymi vlastnosťami, no nevydrží večne. Výborný stav koženej sedačky závisí od kvality kože, frekvencie a spôsobu jej používanie, ale tiež od údržby. Všetko je vo vašich rukách.

shutterstock_119752720

Doprajte im priestor

Možno sa to nezdá, ale veľa spraví už umiestnenie sedačky v interiéri. Kožené sedačky, teda ich povrch, totiž potrebuje dýchať a preto by okolo seba mali mať trochu priestoru. Tlačiť ich za každú cenu k stene, to nie je veľmi dobrý nápad. Oveľa lepšie spravíte, ak medzi stenou a trebárs rohovou sedacou súpravou necháte voľných pár centimetrov. Ešte väčší odstup je dobré dodržiavať od výhrevných telies a radiátorov. Sálavé teplo koži veľmi neprospieva. Nechajte medzi sedačkou a zdrojom tepla aspoň polmetrovú medzeru a nemusíte sa báť, že by koža na sedačke schla alebo praskala.

Ak treba, impregnujte

Kožené sedačky v semi-anilínovej, by-cast či korigovanej úprave majú výborné vlastnosti aj vďaka PVC filmu, ktorý chráni ich povrch. Inou kategóriou sú kožené sedačky v úprave pull-up, brúsené či anilínové. Tie si vyžadujú viac pozornosti najmä pre ich typickú vlastnosť – pórovitosť, ktorá nie je nijakou cestou potláčaná. Preto sa často vyskytujú prípady, kedy na sedačke zostanú stopy po všetkom, čo príde s jej povrchom do styku. Čaj, olej, kávu, ale tiež farbu z oblečenie do seba doslova nasaje. Z časti pomáha vhodná impregnácia povrchu sedačky, no najmä pozornosť.

Nečistotu zotrite okamžite

Keď je sedačka dobre naimpregnovaná, jej povrch lepšie znáša aj prípadné znečistenia. Aj tak ale nečistoty a rozliate tekutiny odstráňte z jej povrchu hneď, ako na ne prídete. Hneď, no jemne. Kožu netreba drhnúť a už vôbec nie umývať mydlovou vodou alebo prvým prostriedkom, ktorý vám padne do rúk. Čistá voda väčšinou stačí. S chemickými čistidlami je to ako s impregnačnými prostriedkami – používajte len tie určené na kožené sedačky. Náročnejšiu údržbu radšej prenechajte odborníkom.

3 tipy ako sa starať o kožené sedačky

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu